دوربین مدار بسته ای که لنز وریفوکال داشته باشد، محور افقی دارد. این قابلیت به شما این امکان را میدهد تا بتوانید مناطق وسیع تری را تحت پوشش قرار دهید. لنزهای وریفوکال در اندازه های مختلف دیافراگم عرضه می شوند.

به طور کلی، کوچکترین اندازه دیافراگم لنزهای وریفوکال مورد استفاده در لنز های امنیتی خانگی ۱۲ به ۲٫۸  میلی متر و بزرگترین آن ۱۰۰ به ۵ میلی متر است. دیافراگم بزرگتر بدین معنی است که می توانید در جزئیات بیشتر زوم کنید و تصاویر را مشاهده کنید، در حالی که دیافراگم کوچکتر بدان معنی است که می توانید برای مشاهده منطقه وسیع تری، بزرگنمایی داشته باشید.

نحوه کار لنز وریفوکال 

لنز وریفوکال یک لنز دو کانونی بوده و طراحی آن کاملاً اساسی بوده میباشد. همه لنزهای وریفوکال دارای عنصری از اعوجاج محیطی هستند که به دلیل نحوه طراحی لنز هاست و کاملاً طبیعی است. لنزهای بهتر این اعوجاج را بهتر مدیریت می کنند و آن را بیشتر به سمت لبه های لنز هدایت میکنند، بنابراین میدان دید و سهولت استفاده را برای استفاده کنندگان بهبود می بخشند.

 طرح های اصلی لنز وریفوکال را می توان به عنوان “خارج از گیره” توصیف کرد و برای همه یک اندازه مناسب است، یعنی این که این لنزها فرض می کنند تصویر نشان داده شده فقط کروی است. این قابلیت لنز وریفوکال می تواند سازگاری با نسخه های بالاتر، به خصوص برای افرادی که آستیگماتیسم بالایی دارند را دشوار کند.

انواع مختلف لنز وریفوکال


وریفوکال پیشرفته

لنزهای وریفوکال پیشرفته با طراحی مدرن لنز Freeform ساخته شده اند و در مقایسه با طرح های اصلی لنز، دید خوبی را در تمام فاصله ها ارائه می دهند.

Elite HD

Elite HD از فناوری لنزهای چند کروی، Freeform از جمله فیلتر مخصوص انحراف برای کاهش اعوجاج در لبه لنز برخوردار است. محاسبات متعادل سازی دو چشمی برای ایجاد نرمترین انتقال قدرت در لنز انجام می شود. Elite HD در مقایسه با لنزهای معمولی ، ۳۰ درصد در زمینه بینایی بهبود یافته است.

Supreme HD

در لنزهای وریفوکال Supreme HD، فناوری دیجیتالی با در نظر گرفتن قاب خاص، نسخه و مراکز نوری، لنزی تولید میکند که انحرافات ناخواسته را کاهش میدهد و میدان دید را در تمام فواصل بهبود می بخشد. برای میز، تبلت و فاصله خواندن در هر کجا عالی است. آنها ۲۰٪ میدان دید وسیع تری نسبت به Elite HD ارائه می دهند، Supreme HD لنزهای پیشنهادی ما برای همه افراد است.

مزایای لنز وریفوکال

  • کیفیت بهتر در فواصل مختلف

مزیت اصلی لنزهای وریفوکال این است که آنها به فرد استفاده کننده اجازه می دهند تا اجسام را در هر فاصله ای با یک عینک را ببیند. علاوه بر آن دوربین های مدار بسته ای که نوع لنز آنها وریفوکال است منطقه بیشتری را تحت پوشش قرار می دهند.

  • نصب آسان

دوربین های مدار بسته ای که لنز آنها ثابت است، نصب نسبتا مشکلی دارند زیرا برای تغییر زاویه آن باید مکان نصب دوربین مدار بسته را تغییر دهیم در حالی که با لنزهای وریفوکال تنها می توانید فاصله کانونی را عوض کنید و مشکل نصب را برطرف کنید.

  • کاربرد لنز وریفوکال

تغییر فاصله کانونی در برخی از دوربین های مدار بسته به صورت دستی تنظیم میشود و در برخی دیگر از دوربین های مدار بسته حرففه ای، به صورت خودکار انجام میگیرد. لنز وریفوکال جزء دسته ای از دوربین های مدار بسته است که به صورت اتوماتیک نقطه کانونی را تنظیم میکند و به همین دلیل در دوربین مدار بسته اسپید دام استفاده می شود.