سیستم مدیریت و حفظ ایمنی پارکینگ در همه مکان‌ها حائز اهمیت است و برای دستیابی به امنیت و مدیریت معمولاً از سیستمهای حفاظتی و امنیتی پارکینگ مانند: راهبند، آنتن برد بلند،جک و غیره استفاده می شود. راهبند ها به عنوان یک سد در ورودی و خروجی پارکینگ شما قرار می گیرد و ترددها را محدود و چک می کند، که این کار باعث می‌شود هر کسی نتواند از پارکینگ استفاده کند و فقط افراد مجاز، اجازه ورود را داشته باشند .بوم راهبند پوشش برای محوطه شما با عرض های متنوع می‌باشد.

از راهبند ها می توان در اماکن مختلف مانند: پارکینگ های عمومی، اختصاصی، هتل ها، فروشگاه ها و حتی در بزرگراه ها به عنوان سد عوارضی استفاده نمود، و حتی برای مکان های سرپوشیده هم قابل استفاده می باشد. استفاده از راهبندهای جدید اتومات جایگزین مقرون به صرفه نسبت بهمحافظ ها و دروازه های سنتی و قدیمی می باشد زمانی که اتومبیل به راهبند نزدیک می‌شود در حالت معمول بوم به صورت افقی  ورودی را گرفته است، زمانی که نگهبان تشخیص دهد شخص اجازه ورود به محوطه را دارد دکمه دستی راهبند را می فشارد بوم به صورت عمودی بالا رفته و اتومبیل می‌توانند وارد شود تمامی راهبندها دارای سنسورهای تشخیص مانع هستند تا در صورتی که اتومبیل کامل از زیر بازویی عبور نکرده پایین نیایند و یا زمانی اتومبیل و شخصی زیر بازویی گیر کرده باشد به آنها آسیب نرساند.

زمانی که شما از راهبند و هر سیستم حفاظتی برای اماکن خود استفاده می‌کنید این تصور را ایجاد می کنید که به امنیت و آرامش خود اهمیت می دهید ،پس هر کسی نمی‌تواند فکر تجاوز به محیط شما را داشته باشد  همچنین وجود یک راهبند و یا هر گونه سیستم حفاظتی ارزش ملکی محیط شما را بالا می برد. از دیگر مزایای راهبند علاوه بر بالا رفتن امنیت محیط می‌توان به کنترل ترافیک در محدوده شما اشاره کرد. زمانی که اتومبیل‌ها قصد وارد شدن به محیط را داشته باشند در درجه اول باید به طور منظم کنار هم قرار بگیرند که این مهمترین عامل برای کاهش ترافیک بوده و بعد از آن راهبند به سرعت باز می‌شود و  وقفه ای  برای ورود ایجاد نمی کند.

امروزه مدار راهبند ها به گونه ای طراحی شده اند که بتوان آنها را به انواع کنترل ترددهوشمند در پارکینگ هو مجهز کرد ،مانند: سیستم های تگ خوان، پلاک ها و غیره. استفاده از این سیستم در محیط‌های شلوغ مانند مجتمع ها در حفظ ایمنی  و مدیریت پارکینگ بسیار مفید می باشد. حتی می توان با کمک یک راهبند که مجهز به سیستم RFID میباشد ترددها را ثبت کنید تا در مواقع لزوم رفت و آمدها را چک کنید. یک راهبند دارای یک بوم افقی از جنس آلومینیوم محکم است که به عنوان سد یا مانع برای اتومبیل های غیر مجاز است، که این بوم به  یک پایه ثابت متصل است که در آن پایه موتور اصلی AC و گیربکس و پیستون های قفل کننده وجود دارد.

موتور ac برای بلند کردن بوم است که بسیار قدرتمند بوده و بوم را در جهت عمودی بلند می کند. گیربکس داخل موتور در برابر گرما و فشار بالا مقاوم است و به همین منظور می توان از آن در هر منطقه با آب و هوای متفاوت به راحتی استفاده نمود. انواع مختلف بازویی راهبند وجود دارد که شما بر حسب نیاز خود می توانید  آنها را انتخاب نمایید، مانند: بازوی مستقیم، بازوی تاشو، و نرده‌های… بعضی از برندهای راهبند بر روی بوم یا همان بازویی،در  پشت و روی بوم نوارهای ال ای دی دارند که راهنمای خوبی در شب می باشد که این امکان را به راننده می دهد تا  متوجه وجود یک سد و مانع مقابل خودش باشد.

اصلی ترین مزیت راهبند هد قابل اعتماد بودن است، که می‌توان با خیال راحت پارکینگ و یا محل‌های شلوغ و پر رفت و آمد را کنترل و مدیریت کرد و از هرگونه اتفاق ناگوار مانند سرقت و تجاوز به حریم شخصی جلوگیری کرد، زیرا با استفاده از آن فقط افرادی که مجاز هستند وارد محدوده شما  می شوند ،که این کار امنیت و آرامش را مهیا می‌کند. راهبند ها بسیار با دوام و مقاوم در برابر ساییدگی و ضربه می باشند.

چه عواملی در انتخاب راهبند مناسب با امنیت بالا برای برآوردن نیاز شما باید در نظر گرفته شود؟!

درست مانند قرار دادن پنجره ها و درب ها، برای یک واحد تجاری، مسکونی و …، در طول مراحل ساخت استفاده از موانع با امنیت بالا، یکی از قسمت های اساسی هر پروژه است.تاثیرات مهم با انتخاب یک راهبند به عنوان مانع امنیتی در زندگی روزمره:

عامل اصلی برای انتخاب محصول مناسب با توجه به نیاز شما وجود دارد که هنگام تصمیم گیری می توانید تمامی یا بخشی از آن را در نظر بگیرید.

۱: طراحی

چگونه می توان به بهترین شکل از ورودی خود محافظت کرد و اجازه نداد هر کسی بدون مجوز وارد محدوده ما شود، با انتخاب یک راهبند که طراحی شده به صورت اتومات فقط اجازه عبور را به اشخاص در نظرگرفته بدهد. اکثر افراد به دنبال راهبندی هستند که روی تایمر کار کند که این امر ا مستلزم انتخاب سدی است که اتوماسیون را ارائه دهد.

۲: هزینه

از دیگر عواملی که در انتخاب یک راهبند موثر است هزینه آن می‌باشد که افراد با توجه به بودجه خود باید راهبند مورد نیازشان را تهیه کنند.

۳: عملکرد

هر راهبند بر اساس کارخانه و کشور سازنده اش و نوع برآورده کردن نیاز مصرف کننده ها دارای عملکرد متفاوتی می باشد که معمولا راهبندهایی  که از لحاظ قیمتی بالاتر هستند آپشن ها و عملکردهای بهتری را ارائه می دهند .شما باید بر اساس نوع نیازتان راه بندی را انتخاب کنید که عملکرد مفیدی را برای بالا بردن امنیت محل تان به شما ارائه کند.

۴: زیبایی شناسی

علاوه بر کارکرد راهبند زیبایی شناسی هم جز معیارهای مهم برای انتخاب یک راهبند می باشد. افراد انتظار دارند محیطشان علاوه بر دارا بودن امنیت، در نگاه ها زیبا هم به نظر برسد.

۵: جنس بدنه

راهبردها در مناطق متفاوت در شرایط آب و هوایی متفاوت نصب می شوند ،پس از لحاظ جنس بدنه باید انتخاب درستی داشته باشیم  به عنوان مثال، شهرکی در کنار ساحل که هم با رطوبت بالا و هم با آب شور مواجه است، پس از لحاظ بدنه باید مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی را داشته باشد.

۶:استحکام و امنیت بالاتر

برخی مناطق بیشتر در معرض خطر مجرمان قرار دارند، در آن مناطق مردم موانعی را می خواهند که بتواند در برابر هر آن چه به آنها می‌رسد مقاومت کند.

۷:  راحتی کار افراد

به دنبال راهبندی هستند که از لحاظ کارکرد آسان باشد تا به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند، پس عملکرد ساده و راحت می‌تواند یک فاکتور قابل توجه برای افرادی باشد که نمی‌خواهند زمان و انرژی زیادی را برای بررسی نحوه کنترل واحدها مصرف کنند.

۸ ضمانت و گارانتی

بخش مهم انتخاب برای یک راهبند ضمانت و گارانتی آن محصول می باشد ،بنابراین زمانی که می خواهید راهبند را تهیه کنید حتماً از کمپانی و شرکت‌های معتبر و به نام خرید انجام دهید تا از لحاظ گارانتی اطمینان داشته باشید، زیرا این گونه شرکت‌ها هم نیروی حرفه‌ای برای نصب دارند و هم گارانتی اصلی به شما ارائه می دهند.