دوربین مدار بسته شارژی نسل جدیدی از تکنولوژی دوربین مدار بسته با قابلیت ذخیره شارژ است. شاید شما در محلی باشید که امکان اتصال به برق وجود ندارد و تحت چنین شرایطی این دوربین شارژی می تواند با ذخیره انرژی الکتریکی که در خود دارد، تصاویر را ضبط نماید.

دوربین مدار بسته شارژی را بسته به نیاز محیطی و شرایط کاری خود خریداری نمایید.

دوربین شارژی – نسل جدید دوربین مداربسته

نسل جدید دوربین های مدار بسته دوربین های شارژی هستند، که دارای باتری داخلی هستند و به دو صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند:

روش اول :

اتصال دائمی به برق شهری و استفاده از شارژ باتری در زمان قطعی برق می‌باشد.

روش دوم :

استفاده از توان باتری دوربین شارژی تا زمان تخلیه کامل باتری آنها می‌باشد و پس از آن نیاز است تا دوربین دوباره شارژ گردد و پس از شارژ کامل می‌توان مجددا از این دوربین ها استفاده نمود.

در مکانهایی که امکان اتصال به برق وجود ندارد این دوربین شارژی می تواند با ذخیره انرژی الکتریکی که در خود دارد، تصاویر را ذخیره نماید.

و در کل انتخاب نوع آن بستگی به شرایط محیطی و حیطه کاری مورد نظر دارد.

قابلیت ذخیره انرژی در دوربین مدار بسته شارژی می تواند در بسیاری از شرایط محیطی خاص بسیار مورد استفاده قرار گیرد و نیازهای افراد را مرتفع نماید، به عنوان مثال یکی از کاربردهای مهم آن در خودرو می‌باشد.

انواع دوربین مدار بسته بر اساس منبع تامین برق
دوربین های مدار بسته بطور کلی به سه دسته اساسی از نظر تامین برق دوربین تقسیم می‌شوند.
دسته اول : 
دوربین هایی که نیاز به منبع برق دائمی دارند و باید برق مورد نیاز آنها را با استفاده از آداپتور از پریز برق و یا از طریق منابع برق اضطراری مانند یو پی اس یا برق اضطراری خورشیدی فراهم نمود.
دسته دوم :
دوربین های شارژی هستند، انواع دوربین شارژی دارای باتری داخلی هستند و به دو صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند:
روش اول : اتصال دائمی به برق شهری و استفاده از شارژ باتری در زمان قطعی برق می‌باشد.
روش دوم : استفاده از توان باتری دوربین شارژی تا زمان تخلیه کامل باتری آنها می‌باشد و پس از آن نیاز است تا دوربین دوباره شارژ گردد و پس از شارژ کامل می‌توان مجددا از این دوربین ها استفاده نمود.
دسته سوم :
انواع دوربین مدار بسته نسل سوم از نظر تامین برق دوربین می‌باشند.
سری جدید دوربین های بیسیم که با استفاده از انواع پنل خورشیدی کوچک به همراه باتری، قادر به فیلم برداری و ارسال تصاویر از طریق سیستم وای فای می‌باشند و انتقال تصویر در این نوع سیستم های نظارتی توسط آنتن های وایرلس برد بالا صورت می‌پذیرد.

دوربین مداربسته شارژی – جمع بندی
دوربین های شارژی نسلی از دوربین های مدار بسته هستند که با توانایی ذخیره انرژی برق توسط باتری داخلی بکار رفته در آنها، در شرایط محیطی خاص کاربرد فراوانی دارند.
و انواع دوربین رم خور ، دوربین وای فای ، دوربین بیسیم و دوربین سیم کارت خور می توانند در این دسته بندی قرار بگیرند.